DUI-LEG og VIRKE drives udelukkende af frivillige der lægger mange kræfter i, at skabe gode og trygge rammer for vores aktiviteter. Hvis du vil være med til at give børn og deres familier glade, hyggelige og kreative oplevelser, så skal du melde dig som frivillig i DUI.
Udover vores faste ugentlige aktiviteter har vi også en masse weekendture, lejre og arrangementer, så der er rig mulighed for at finde en aktivitet, som har lige netop din interesse.
Vi udvikler hele tiden organisation i takt med de frivillige, så skulle du ønske at opstarte en aktivitet vi ikke allerede har, ser vi naturligvis meget positivt på det.
UDFYLD BLANKETTEN
Udfyld blanketten og du vil blive kontaktet af os en af de nærmeste dage, så vi i fællesskab kan finde ud af om DUI er noget for dig.