Udvalg

Under DUI – LEG og VIRKE eksisterer der flere udvalg med forskellige resortområder og opgaver. Du kan se en oversigt med kontaktoplysninger nedenfor.

 

Aktivitetsudvalg
Karsten Carlo Hansen, karsten.carlohansen@gmail.com

Uddannelsesudvalg
Frank Jensen, frank.jensen850@gmail.com

HAL-udvalg
Læs mere her

Internationalt Udvalg
Anders Søndervang, sp.sondervang@gmail.com

Solidaritetsudvalget
Gitte Petersen, n1bpe@hotmail.com

Landsbørneudvalget (LBU)
Dorte Rasmussen, dorte@dui.dk

Landsungdomdudvalget (LUU)
Kimmie Jul, kimmiejul@gmail.com

Økonomi og vedtægter
Ivan Bøgh, ivan@dui.dk

Børn og mobning
Minna Busted, minna@busted.dk

Sundhedsudvalget
Louise Divad, ldivad_81@hotmail.com

Strategiudvalget
Lone Søndergaard, lone@dui.dk

Nonfirmationsudvalget
Dorte Rasmussen, dorte@dui.dk

Verdensmålene/Børnekonvention
Rasmus Jakobsen, rkj@lo.dk

Opstart af afdelinger
Anders Søndervang, sp.sondervang@gmail.com